Title
BAYİ GİRİŞİ
AHM NASIL ÇALIŞIR? PDF Yazdır e-Posta

Alarm Haberalma Merkezi Yurtdışında çok uzun yıllardan beri devrede olan, ülkemizde ise güvenlik bilincinin yavaş yavaş insanlarımızda oluşması ile kurulmakta olan Alarm Haber Alma Merkezleri'nin, amacı resmi birimler ile (polis, itfaiye, hastane) koordineli bir biçimde çalışarak Hırsızlık, yangın, sağlık sorunu gibi problemlere en kısa sürede müdahale etmektir. Bu tarz merkezler yurt dışında emniyet güçleri, itfaiye teşkilatları, sağlık merkezleri gibi kurumlarca desteklenmekte ve teşvik edilmektedirler. Bu sebeple, yurt dışındaki bu tarz merkezlerin abone sayıları milyonlarla ifade edilmektedir. Ülkemizde ise Alarm Haber Alma Merkezleri henüz, ancak binlerle telaffuz edilen abone sayılarına sahiptirler. Bu da şunu göstermektedir ki sektörde çok uzun süredir yer almakta olan firmalar belli bir ciddiyeti yakalayamamışlar ve bu olayı yaygınlaştıramamışlardır.

Bu büyük boşluğu doldurmak üzere Simge GROUP 2003 Ekim ayından itibaren başta Ankara olmak üzere tüm Türkiye'ye, Alarm Haber Alma Merkezi Hizmetlerini Uluslararası Standartlarda sunmaya başlamış ve sektöre damgasını vurmuştur. Simge GROUP sektörde yıllardır süregelen bir çok sıkıntı ve sorunun tespitini Alarm Merkezi işletmeye alınmadan önce yapmış olduğu fizibilite çalışmaları ile ortaya çıkarmış ve Elektronik Güvenlik Sistemleri sektörüne tüm bu olumsuzluklardan uzak standartlarda adım atmıştır.

Simge GROUP Ankara'nın Balgat semtinde, 100 ün üzerinde deneyimli personeli, 21 adet mobil aracı ve teknolojinin son ürünü olan ekipmanları ile tüm Türkiye'ye 365 gün / 24 Saat hizmet vermektedir. Simge GROUP insanlara, verilebilecek en iyi hizmeti sunmayı kendisine amaç edinmiştir. Bu amaçla Simge Group Alarm Haber Alma Merkezi'ni 01 Nisan 2004 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Bu sayede tüm Ankaralıların yakından tanıdığı Simge Group hizmeti ayrıcalığını artık tüm Türkiye'ye sunmaktayız.

Simge Group Alarm Haber Alma Merkezi teknolojinin son ürünü olan receiver'lar ve orijinal yazılımlarını kullanarak, tüm Türkiye çapında kendisine bağlı olan abonelerini HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak izlemektedir.

KEŞİF TALEP FORMU için tıklayınız...

Simge Group Alarm Merkezi Nasıl Çalışmaktadır?

Simge Group Alarm Haber Alma Merkezi, tüm dünya tarafından kabul edilmiş olan UL standartlarına haizdir. Size ait olan bir yerleşim biriminde (ev, işyeri, fabrika, vb,.. ) müdahale gerektiren her türlü alarm (hırsızlık, yangın, su baskını, doğal gaz kaçağı, panik alarmı, tıbbi alarm, zayıf akü, zayıf pil) durumu oluştuğu anda takip ve uygulama prosedürü, tarafımızca hızla başlatılır.Öncelikle sizin kontrol panelinizden çeşitli formatlarda (Contact ID, SIA, 4-2, 4-3, Basic Signal, ModemII, ITI vb...) gelen uyarı mesajı saniyeler içerisinde, gelişmiş bilgisayar programı aracılığı ile okunabilir duruma getirilir. Derhal aboneye telefonla ulaşılarak durum hakkında bilgi verilir ve eğer gerekiyorsa polis, itfaiye, ambulans gibi ilgili kurumlarda 30 saniyeyi aşmayan bir süre içerisinde aranır, gereken bilgi ulaştırılarak gerekiyorsa yönlendirilirler.

Abonelerimizin veya kötü niyetli şahısların sisteme müdehaleleri her an 24 saat bilgisayarda izlenerek sistem kontrol altında tutulmaktadır. 

Alarm Haberalma Merkezi Burada en büyük görev yetişmiş ve profesyonel operatörlere düşmektedir. Çünkü merkeze bir alarm geldiğinde, bu alarmın en kısa sürede ve en doğru şekilde değerlendirilmesi çok önemlidir. Eğer ev veya işyeri sahibi kendisi girmiş ve alarmı her hangi bir sebepten ötürü susturamamış ise boş yere emniyet güçlerini harekete geçirmek ve telaşa sürüklememek gerekmektedir. Öncelikle abonenin onayı alınarak eğer gerekiyorsa öncelikle Simge GROUP mobil ekibi derhal olay yerine intikal edecektir. Aynı anda gereken kuruluşun ekipleri (Emniyet kuvvetleri, İtfaiye, Ambulans, vb..) olay yerine intikal etmeleri konusunda uyarılacaktır.

Profesyonel personelimiz yalnızca sistemin vereceği alarm durumlarıyla ilgilenmemekte, aynı zamanda sistemin tam anlamıyla mükemmel olarak çalıştığını takip etmekte ve gerektiği ilk anda Simge GROUP Teknik Ekibinin size ulaşmalarını sağlamaktadır. Sistemde yer alan akü zayıflarsa, ya da kablosuz dedektörlerin pili zayıflarsa bunların hemen yenilenmesi gerekmektedir. Sistemdeki problemler 23:00 a kadar baş gösterirse 6 saat içerisinde, 23:00 dan sonra meydana gelirse 12 saat içerisinde Simge GROUP teknik ekibi tarafından çözülecektir.

Simge GROUP Alarm Haber Alma Merkezi ile aboneleri arasında yapılacak olan görüşmelerde abonelerin belirlemiş oldukları parolalar kullanılır. Bu sayede Merkezde yer alan operatörler yanıltılamazlar. Eğer telefondaki görüşme esnasında, abone parolasını unutur ya da yanlış parola söylerse derhal Emniyet Güçleri durumdan haberdar edilirler.

!Önemli Uyarı: Tüm Alarm sistemleri haberleşmelerini mekanınızda bulunan standart telefon bağlantılarınız,GSM modülleriniz IP modüller ve data transfer modülleri ile sağlamaktadır.Bu iletişim, mekanda iletişim için kurulmuş veri hattına bir ücret yansıtmaktadır. Bu ücret sinyal bedellemesi üzerindendir.Yaptığınız her işlem bir sinyal bedelidir.Bir Alarm Sistemi günlük standart bir kurma-bir devre dışı ve bir test sinyali bedelinden yani günlük minimum 3 sinyal bedelinden kullanılan veri hattına ait ücretleme yöntemleri ile bedellendirilir.Bu rakam sizin sistem kullanımlarınıza göre artış gösterebilmektedir.Bu bedellendirmenin Yıllık Hizmet Bedelleriniz ile bir ilişkisi bulunmamaktadır.

 

Simge GROUP Alarm Haber Alma Merkezimizden alabileceğiniz diğer bazı hizmetler şunlardır :

  • İstediğiniz saatte Alarm Haber Alma Merkezimizi arayarak Alarm sisteminizin durumunu, parola karşılığında öğrenebilirsiniz.
  • Belirttiğiniz saatlerde sisteminizi devreye almazsanız Alarm Haber Alma Merkezi operatörümüz, aranmasını istediğiniz kişileri derhal arayacak bilgi verecektir. .
  • Belirttiğiniz saatlerde sisteminizi devre dışı bırakmazsanız Alarm Haber Alma Merkezi operatörümüz, aranmasını istediğiniz kişileri derhal arayacak bilgi verecektir.
  • Çalışma yapılmayacak olan günler varsa (Bayram, Pazar günleri, özel günler, vs...) önceden haber verilmek koşulu ile, bugünlerde sistem doğru şifre ile devre dışı bırakılsa dahi, aranmasını istediğiniz kişiler derhal aranacak bilgi verilecektir.
  • Alarm Sisteminizi tehdit altında kapatır iseniz, operatörlerimiz derhal Güvenlik Güçlerini durumdan haberdar edeceklerdir.
  • Alarm Sisteminizle ilgili olarak şifre değişikliği yapmak istemeniz, devreye alma veya devreden çıkarma işlemi yapmak isterseniz, sadece belli bir bölgeyi kurmak isterseniz, veya alarm sistemiyle ilgili buna benzer temel olaylarda yardıma ihtiyaç duyarsanız, profesyonel personelimiz 365 gün/24 saat sizlere telefon aracılığı ile yardımcı olacaktır.
  • Soygun, gasp vb.. durumlarda, sisteminiz devrede değilse dahi, panik butonu (acil durum butonu) kullanılırsa derhal Güvenlik Güçleri olaydan haberdar edilecektir.
  • Alarm sisteminin kurulu olduğu yere, sizin belirlemiş olduğunuz saatler dışında birisi doğru şifreyi kullanarak dahi girse, aranmasını istediğiniz kişiler derhal aranacak bilgi verilecektir.
  • Tüm bilgiler telefon hattı üzerinde sağlanmaktadır. Hattın kasıtlı sabote edilmesi ya da bir arıza durumunda da sistemin çalışmaya devam etmesi için opsiyonel olarak GSM modülü kullanılabilir.


Alarm Kurma Yetki Belgesi:

Size ait yere Alarm Sistemi montajı yapacak firma veya şahıslara ilk olarak sormanız ve görmeniz gereken en önemli belgedir. İçişleri Bakanlığı tarafından Alarm Haberalma Merkezi sadece uygun olan firmalara verilen, onayı, bağlı bulunulan Emniyet Müdürlüğü ve il Valiliği tarafından kabul gören bir belgedir. Bu belgeye haiz olmayan firma ve kuruluşlara kesinlikle montaj yaptırmayınız. Güvenliğiniz her şeyden önemlidir. Alarm sistemleri konusunda en önemli olan husus bu sistemin uluslar arası UL/ULC standartlarına uygun olmalıdır. Ayrıca kurulacak olan sistemin kendisi de bu standartlara uygun olmalıdır. Simge GROUP tüm dünyada ilk 3 içerisinde yer alan Paradox Hırsız Alarm sistemlerinin montajını yapmaktadır.

Alarm Haber Alma Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi :

Ankara çapında şu an itibariyle bir çok Alarm Haber Alma Merkezi bulunmaktadır. Fakat bunların içerisinde İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından onay almış olan Merkez sayısı bir elin parmaklarının sayısı kadar dahi yoktur. Bu şartlar altında Alarm Haber Alma Merkezine bağlanacağınız firmaların "Bizim Alarm Haber Alma Merkezine bağlarız" sözlerine karşılık onlardan Emniyet Genel Müdürlüğü onaylı belgelerini isteyiniz. Bu belge Merkezin gereken şartları sağlayıp sağlamadığını, yeterli standartları taşıyıp taşımadığını göstermektedir. Bu belgeye sahip olmayan firma veya şahısların sizleri Alarm Haber Alma Merkezimize bağlarız sözlerine kesinlikle inanmayınız. Bağlantı yaptıkları merkezle ilgili bilgileri muhakkak, eksiksiz olarak alınız .

Simge GROUP hem Alarm Kurma Yeterlilik Belgesi'ne, hem de Alarm Haber Alma Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi'ne sahiptir. Bu durumdan yola çıkarak şunu gururla söyleyebiliriz ki Simge GROUP tüm Türkiye çapında sizin güvenliğinizi elektronik olarak en iyi sağlayan, en kaliteli hizmeti veren, sistemin tüm detaylarını en ince noktasına kadar kontrol eden, servis ve teknik destek konusunda en iyi olan firmadır.

 
News image

AHM NASIL ÇALIŞIR?

Yurtdışında çok uzun yıllardan beri devrede olan, ülkemizde... DEVAMINI OKU

News image

AHM RAPORLARI

Alarm Haber Alma Merkezi raporlarınızı sitemiz üzerinden... AHM RAPOR EKRANI

News image

KAMPANYALAR

* Simge Group kalitesi ile edinebileceğiniz hırsız... TÜM KAMPANYALAR

Simge Group

Simge Group
Simge Group

PENCEREYİ KAPAT