Title
BAYİ GİRİŞİ
PDF Yazdır e-Posta

Sıkça Sorulan Sorular

 • Zaten Alarm Sistemim var, Alarm Haber Alma Merkezi(AHM) Hizmeti ne gibi artılar sağlayabilir?

Haber alma hizmeti olmayan bir alarm sistemi potansiyel koruma sağlayan bir sistem değildir. Alarm Sistemi AHM ‘ye telefon hattı üzerinden iletildiğinde daha önce sizlerin belirlemiş olduğu telefon numaraları aranır. Gerekli durumlarda gelen alarmın durumuna göre Emniyet-Jandarma, İtfaiye ve Ambulansa haber verilir. Oysa merkez bağlantısı olmayan bir sistem sadece lokal olarak uyarı gönderir. Sirene oluşabilecek bir sabotaj durumunda merkez bağlantısı olmayan bir sistem böyle bir gerekli uyarıda bulunamamaktadır. Alarm merkezinin diğer faydaları, anlık raporlama, 24 saat teknik destek, sistem durum uyarıları ve şifre kullanıcılarına zaman kısıtlaması olarak sayılabilir.

 

 • Alarm Haber Alma Hizmeti için ek bir telefon hattı almam gerekiyor mu?

Hayır. Mevcut telefon hattınız kullanılabilir. Aynı hattın telefon ya da faks cihazlarının çalışmasına engel olmaz. Bir alarm durumunda ya da test veri gönderimlerinde sistem hat meşgul ise konuşmayı keserek sisteme öncelik verir.

 

 • Elektrik kesilir ise ne olacak?

Elektrik kesilir ise panel içindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına bağlı olarak sistem minimum 8 maximum 48 saat kesintisiz çalışır. Akü devrede kalma süresi akünün kullanım süresi ile doğru orantılıdır ilk bağlantı yapıldığı zaman için bu süreler geçerli olmaktadır. Alarm Haber Alma Merkezine bağlı bir sistem akü zayıf sinyalini bilgi olarak gönderir ve güvenlik açığı oluşmasını engeller.

 

 • Siren sabote edilip kablo bağlantısı kesilir ise ne olacak?

Sirenin içerisinde sistemin panel aküsü dışında bir akü daha vardır ve bu devreye girer.ve sistem AHM’ ye sabote sinyali olarak düşer.

 

 • Simge Group Hizmet Paketi neleri kapsar?

Sistemin Alarm durumu takipleri, açılış-kapanış durum takibi, 7/24 operatör desteği, sınırsız teknik destek ve ürün garantisi hizmetlerini kapsar.(Akü ve Pil bedelleri hariç)

 

 • Taşınırsam sistemimi taşıyabilir miyim?

Sisteminizi sistem demontaj-montaj rakamı ve transfer edilen yerde gerekmesi durumunda kullanılacak yeni malzemelerin bedeli karşılığında taşıyabilirsiniz. Bu sistem mülkiyet hakkı sürenizi değiştirmez.

 

 • Yapılan hizmet sözleşmesinin süresi var mıdır?

Sistem mülkiyet hakkı edinme süresi toplam 4 senedir. 4 senelik ödeme taahhüdünü yerine getiren kullanıcılarımız sistem mülkiyet hakkını edinirler. 4 senelik sözleşmenin akdinin yerine getirilmemesi durumunda sistem ek bir ücret talep edilmeden Simge Group tarafından sökülür, Sözleşme feshi için kullanım süreniz içinde rakamı ödenmiş dönemleriniz için 1 ay önceden bilgi vermeniz yeterlidir.

 

 • Sistemi satın almak mı avantajlı yoksa abonelik sistemi mi?

Sistemi satın almanız durumunda, donanım için yapacağınız yatırım maliyeti oranları çok yüksek olacak ayrıca AHM hizmeti için tekrar bir maliyet ödemek durumunda kalacaksınız. Ayrıca sisteminiz AHM bağlantısı olmaması durumunda standart elektronik garantisine tabii olacak ve teknik servis hizmetleri için ekstra bir bedel ödeyeceksiniz. Oysa sisteme abonelik yöntemi ile sahip olmanız durumunda bütün bunlar hizmet paketiniz ile birlikte gelecek ve AHM’ ye kesintisiz bağlı kaldığınız süre boyunca sisteminiz sınırsız teknik destek ve ürün garantisi altında olacaktır.

  

 • Sistemler sadece kablolu ve iç sistem olarak mı kurulabilir?

Hayır. Sistemlerin kurgulanacağı yerlerin fiziki koşulları göz önünde tutularak kablolu, kısmi kablosuz ve tam kablosuz iç sistem ve dış sistem olarak kurulabilir.

 

 • “Evde evcil bir hayvanım var “yinede alarm sistemi bağlanabilir mi?

Evet. Sistemlerin Pet özelliği bulunan modelleri de mevcuttur. Sistemlerin doğru çalışabilmesi için bazı teknik şartlar gerekmektedir.

  

 • Sistemimi ben evdeyken de kurabilir miyim? Yaşantımı çok fazla kısıtlamadan tam güvenlik sağlamam mümkün olur mu?

Evet. Sistemleri hayatınızı çok fazla kısıtlamadan kurgularken güvenlikten de ödün vermemiş olursunuz, Detaylar için lütfen bizimle iletişim kurun.

  

 • Şifre verdiğim çalışanlarımın ne zaman giriş yaptıklarını öğrenebilir miyim? Ve onlara verdiğim şifreleri geçici olarak devre dışı bırakabilir miyim?

Evet. Giriş çıkışları ve sistem durumlarını hem AHM ’den hem de size tanımlanmış şifrelerle online merkezden öğrenebilirsiniz.

 

 • Çelik kapı ve demir parmaklık mı taktırmalıyım yoksa alarm sistemi mi bağlatmalıyım? Hangisi daha güvenlidir?

Demir parmaklıklar ilk bakışta güvenli gibi gözükse de aslında yangın ve deprem gibi durumlarda can tehdidi yaratan faktörler olarak karşımıza çıkmaktadır Çelik kapılar ve demir parmaklıklar sistem maliyetleriyle aynı rakamlara gelmelerine rağmen hırsızlar içinde aşılması hiç de zor önlemler değillerdir. Ve sistemlerin yapabildiği gaz kaçağı, yangın ve sağlık çözümlerinde de tamamen konu dışı kalmaktadırlar.

 

 • Alarm sistemim var, Simge Group Alarm Haber Alma Merkezinden hizmet alabilir miyim?

Birçok alarm sistemi aynı iletişim protokollerini kullanırlar eğer sisteminiz uyumlu ise merkeze bağlanabilirsiniz. Sisteminizin uyumlu olup olmadığını 0312 220 12 46–47 numaraları arayarak Teknik Destek Birimi ile görüşebilirsiniz.

 
News image

AHM NASIL ÇALIŞIR?

Yurtdışında çok uzun yıllardan beri devrede olan, ülkemizde... DEVAMINI OKU

News image

AHM RAPORLARI

Alarm Haber Alma Merkezi raporlarınızı sitemiz üzerinden... AHM RAPOR EKRANI

News image

KAMPANYALAR

* Simge Group kalitesi ile edinebileceğiniz hırsız... TÜM KAMPANYALAR

Simge Group

Simge Group
Simge Group

PENCEREYİ KAPAT